UZMANINA SORUN

21
Ahmet KOÇ13.03.2012 Salı 18:57
sıfır faizli hayvancılık kredisiyle 100 sığırlık ahır kurmak istiyorum neler gerekli nasıl bir yol izlemem gerekiyor bilgi verirseniz sevinirim
Cevap ilkadmin tarafından 14.03.2012 Çarşamba tarihinde
İyi çalışmalar, 
 
Öncelikle bir hayvancılık tesisi için yerinizin olması gerekmektedir. Yeriniz var ise imar izni olmalı ve yapacağınızın kapasitesi ile uyumlu olmalıdır. Örneğin 100 başlık bir tesiste 2,5 da veya 3 da kapalı alan modern bir tesis için idealdir. Bunun yanında yem bitkinizi de ekerseniz işletme karlı olur. Başlangıç noktanız imar izni olan bir yerdir. Sonrasında bankanın istemiş olduğu evraklar var, bunları hazırlayarak bir fizibilite eşliğinde bankaya sunacaksınız. Fizibilite konusunda sizlere yardımcı oluruz. Ancak bankanın en önemli kriteri teminattır. Yaklaşık bire bir buçuk katı teminat gücünüzün olması gerekir. Size sorum 1) Yeriniz var mı? Varsa imar izni ne durumda? 2) Teminat gücünüz var mı? Bu konularda bilgi verirseniz. Yardımcı oluruz.
 
Saygılarımla,
 
Zir.Yük.Müh.Ahu FİKİRCİOĞLU
22
nurhan kurtuluş uzun06.03.2012 Salı 21:11
ben burdur tefenni için bir hibe olayı var mı onu sorucaktım.100 büyükbaşlık bir tesis yapmak istiyorum.yerim 25000 m2 var.cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.
Cevap ilkadmin tarafından 06.03.2012 Salı tarihinde
Merhaba,
Şuan için Burdur da bir hibe programı yok. Ancak önümüzdeki yıl için AB nin bir programı var. Fakat zamanı belli değil. Ziraat Bankasının sıfır faizli kredileri var. Şuan bakanlar kurul kararı çıktı, tebliğ bekleniyor. 7 yıl 2 yıl geri ödemesiz ve sıfır faiz. Bunun dışında küçükbaş hayvancılık için Tarım Bakanlığının bir programı var. 600.000 TL nin yarısını hibe olarak veriyor. Bu miktar bu yıl için artabilir. Bu ay sonunda yayınlanacak. Ayrıntılı bilgi için lütfen şirketimizle irtibata geçiniz.
23
hakan05.03.2012 Pazartesi 21:15
bana cevap verecekmisiniz bizim buralarda kooparatifler kuruldu ve hayvancılık arttı ıpart destekleriyle fabrika kurmak istiyorum ya yem fabrikası yada ayçiçegi ekimide arttı yağ fabrikası kurmak istiyorum yardımcı olurmusunuz
Cevap ilkadmin tarafından 06.03.2012 Salı tarihinde
İyi çalışmalar,
Öncelikle Ipard ile fabrika kuramazsınız. Ipard her ilde uygulanmıyor. il il konu başlıkları farklı destekler sağlıyor. Ayçiçeğine gelince kırsal kalkınma programından faydalanabilirsiniz. Bu programda yeni tebliğ önümüzdeki günlerde açıklanacak. Bir hibe programıdır. Geçen yıl 600.000 TL nin yarısına hibe desteği verdi. Bu yıl rakam biraz daha artabilir. Ancak bunun için imar izni olan bir yerinizin olması gerekir. Ayrıntılı bilgi için lüften şirketimizi arayınız. Ahu Fikircioğlu
24
deniz02.03.2012 Cuma 19:09
sorularıma lütfen cevap verin kardeşim ben elimdeki gayrimenküllerle AB den yada kamu kurumlarından hibe yada kredi çekebilir miyim buna cevap verin ben küçük kredileri burdaki ziraat bankasındanda çekiyorum 60 tl ye kadar kredi çekiyorum ben bir küçük fabrika yada besi çiftliği kurmak için kredi yada hibe almak istiyorum buna bir cevap yazın lütfen
Cevap ilkadmin tarafından 03.03.2012 Cumartesi tarihinde
İyi çalışmalar,
Öncelikle uslubunuzu düzeltmenizi rica ederiz. Yoğunluktan dolayı bir kaç gün geç cevap vermiş olabiliriz. Ancak sorularınızın cevabı çok acilse şirket hatlarımızdan hatta cep telefonlarımızdan bizlere ulaşabilirdiniz. Sorunuza gelince. Elinizdeki gayrimenkullerle kredi çekemezsiniz. Geliriniz olmadan sadece gayrimenkulle bankalar sizlere kredi vermez. Gayrimenkuller onaylanan kredilerin sadece teminatıdır. Ayrıca hibe desteklerinden faydalanmak istiyorsanızda yatırım yapacağınız tutarın yarısından fazlasını özkaynak olarak bulundurmak durumundasınız. Örneğin 600.000 TL lik yatırım tutarınız olacaksa elinizde en az 400.000 TL bulunmalıdır. Arazi hariç. Bilgilerinize sunulur. 
25
hakan20.02.2012 Pazartesi 17:10
hayvan yemi üzerine yada burada ayçiöek üretimi arttı yağ fabrikası kurmak istiyorum ab bunlara kredi veriyormu saygılarımla
Cevap ilkadmin tarafından 21.02.2012 Salı tarihinde
İyi çalışmalar,
Bahsettiğiniz konularda AB nin bir desteği bulunmamaktadır. 
26
deniz17.02.2012 Cuma 08:12
kırsal kalkınma hayvancılık ile ilgili krediler veriyormu
Cevap ilkadmin tarafından 17.02.2012 Cuma tarihinde

İyi çalışmalar, kırsal kalkınma hayvancılıkla ilgili en son geçen etapta yani 6.etapta destek verdi. Ancak küçükbaş hayvancılık ve manda yetiştiriciliği konusunda destekleri oldu. Yeni etabı 7. tebliğle birlikte önümüzdeki günlerde hep beraber göreceğiz. Çok değişiklik olacağını sanmıyoruz. Yine hayvancılığa ilişkin destekleri olacaktır. destek miktarı 600.000 TL nin yarısı 300.000 TL idi. Ancak bu yıl artabilir düşüncesindeyiz. Saygılarımızla, Ahu Fikircioğlu

27
deniz14.02.2012 Salı 08:14
sizin tamamlanmış projelerinizin arasında çeltik yem fabrikası bulunmakta bunu bende kurabilir miyim ne yapmam lazım
Cevap ilkadmin tarafından 14.02.2012 Salı tarihinde

İyi Günler.Çeltik fabrikası kurmak için; önce yerinizin olması gerekmektedir. Bu yerin imar izninin olması gerekir. Ayrıca yer şirket üzerine kayıtlı olmalıdır. İlk başta bu şartlar sağlanırsa; tarımsal ürünlerin işlenmesi depolanması ve paketlenmesi üzerine şirketlere 600.000 TL nin yarısı 300.000 TL hibe alarak, çeltik fabrikasını kurabilirsiniz. Siz önce yer işini ve imar işini halledin. İmar konusunda da biz şirket olarak takip yapabiliriz. Yeriniz var ise tapu ve çaplı kroki ile bize başvurun detayları ofisimizde görüşelim.

28
hakan13.02.2012 Pazartesi 08:27
ben AB hibe proğramında fabrika kurmak istiyorum 350 dönüm tarlam var bilği verirmisiniz saygılarımla
Cevap ilkadmin tarafından 13.02.2012 Pazartesi tarihinde

iyi çalışmalar. Çalışma yapmayı düşündüğünüz alan nedir? ne üzerine fabrika kurmak istiyorsunuz? Düşüncelerinizi daha detaylı paylaşırsanız sizi yönlendirmemiz daha kolay olur. 

29
muhammet06.02.2012 Pazartesi 21:13
koyun kredisime başvurduk her şeyimiz tamam ama krediler durdurulmuş ne zaman açılaçak bilgi verirmisiniz
Cevap ilkadmin tarafından 07.02.2012 Salı tarihinde

sıfır faizli hayvancılık kredileri şuabat ayı sonu gibi yayınlanması bekleniyor. Şuan için aktif durumda değil. Web sitemizden güncel duyuruları takip edebilirsiniz.

30
murat yücel04.02.2012 Cumartesi 23:03
bizlere vermiş olduğunuz bilgilerden dolayı çok teşekkür ederim.bir sorum daha var süt sığırcılığı için AB-hibe projeleri varmı ben giresun ili merkez köyünde oturuyorum size daha önce yazmıştım biz bunları bilmiyoruz ben internette gördüm projeni getir kredini al deniliyor bu kredi kırsal kalkınma için mi yoksa bizim bölge için de varmıdır?var ise nerelere ne şekilde başvueabilirim ayrıca krediyi bir bayan olarak eşim kullanmak istiyor bu konuda bizi aydınlatırsanız çok memnun oluruz.iyi çalışmalar.
Cevap ilkadmin tarafından 05.02.2012 Pazar tarihinde

Giresun ili şuan için IPARD AB hibeleri kapsamında değil. IPARD' a kadın olarak başvurmanın herhangi bir avantajı bulunmamaktadır. Eğer 40 yaşın altındaysanız ve yatırımınızı kırsal alanda yapacaksanız bazı avantajlar söz konusudur. Tarım Bakanlığımızın her yıl dönemsel olarak verdiği kırsal kalkınma hibeleri ise önümüzdeki günlerde yayınlanacaktır ve 81 ilde, tüm Türkiye' de yararlanılabilmektedir. Ancak bu hibe programında IPARD gibi tüm yatırım için hibe alma imkanı bulunmamaktadır. Hayvancılık yatırımınızla ilgili olarak bazı makine ve ekipmanları alma imkanımız vardır. ( süt sağım ünitesi, yem karma ve dağıtma makinesi, süt soğutma tankı, silaj ve balya makinesi vb. )Başarılar dileriz. Güncel hibe ve kredi imkanlarını web sitemizden ve Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

* Adı - Soyad :
* E-Posta :
Şehir :
* Telefon :
* Soru :
Güvenlik Sorusu :   3 + 4 kaçtır ?
* Güvenlik Sorusunun Cevabı :
   
* zorunlu alanlar

Lansy Mühendislik ve Danışmanlık © 2013

İLKNET