UZMANINA SORUN

11
ŞERİF ÖNER22.07.2013 Pazartesi 15:53
Sayın yetkili merhaba,ben hibe programı kapsamında küçükbaş besi hayvancılığı yapmak istiyorum.Destek oranını biliyorum fakat Toplam hayvan sayısı kaç olmalı ve uygulamada neler yapmam gerekiyor.Sizden hangi konuda destek alabiliyorum.Dönüş yaparmısınız , teşekkürler
Cevap selman tarafından 14.12.2015 Pazartesi tarihinde

IPARD Projeleri kapsamında  büyükbaş besi 30-250  küçükbaş 100-300 baş besi hayvancılığı yapabilirsiniz.Lansy group olarak Projenizin başlangıcı olan  yapı projelerinizin ıpard programına uygun  çizilmesinden başlayarak   TKDK kurumuna sunulacak projenizin hazırlanması ve uygulama aşalamarında sizlere teknik destek vermekteyiz. Ayrıntılı bilgi için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

12
hasan kaçmaz22.07.2013 Pazartesi 01:28
Merhabalar.Hollandadan yeni geldim ve istanbulda ikamet ediyorum.Broiler tavukçuluğu yapmak istiyorum.Hangi il ve şartlarda ipard programından faydalanabilirim ? En yakın zamanda bilgi almak istiyorum.iyi çalışmalar.
Cevap selman tarafından 14.12.2015 Pazartesi tarihinde

IPARD projeleri kapsamında programın uygulandığı 42 ilde projenizi hayata geçirebilirsiniz

Uygun harcamalar toplamı 15.000 € ile 1.000.000 € arasında olmalıdır.Hibe oranı % 50 -% 65 ' dir.

En fazla 50.000 adet/dönem kapasiteli projelerinize destek alabilsiniz.

Diğer ayrıntılar için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

13
abdullah cuci26.10.2012 Cuma 21:00
merhaba ahu hanım,ben Hatay'da 20000 lt/gün kapasiteli süt işleme tesisi kurmak istiyorum.organize sanayiden yer alma imkanım var,IPARD hibe programından faydalanma imkanım nedir.Hatay bu kapsam dahilindemidir?böyle bir tesis için ne kadar finansa ihtiyacım vardır.Ayrıca böyle bir tesis için proje hazırtlatmak istiyorum ne kadar ödemem lazım bu proje hazırlamasına.teşekkür ediyorum.
Cevap ilkadmin tarafından 27.10.2012 Cumartesi tarihinde
Abdullah Bey merhaba,
 
Hatay Ipard kapsamında olan bir ildir. Ancak süt işlemeye yada üretmeye destek Hatay'da şuan için yoktur. Meyve sebze işleme, kırsal turizm, kültür balıkçılığı, su ürünleri gibi başlıklar Hatay ili için geçerlidir. Fakat Ipard programı kapsamında da diğer programlarda olduğu gibi değişiklikler ve eklemeler olabilir. Yani sizin çalışmayı düşündüğünüz başlıkta belki eklenebilir. Sitemizden duyuruları takip ederseniz, Ipard konusunda güncel haberleri öğrenebilirsiniz. Süt işlemenin Hatay'da olması durumunda çalışanlarımız sizinle irtibata geçecektir. 
Saygılarımla,
 
Ahu Fikircioğlu
14
cetin21.10.2012 Pazar 14:05
merhaba Ahu hanim Ben yurdisinda (Avustralya) yasiyorum. Erzurum ilcede yaklaasik 50.000 mr karelik arazim var ve ogrendigim kadariyla bu arazilere imar izni verimis... Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme programindan faydalanarak burada tam kapasiteli tesisler kurmak istiyorum (kirmizi et ve besicilik icin buyuk ve kucuk bas hayvancilik). ayni zamanda sut hayvanciligi, sut ve sut urunleri ile ilgili tam kapasiteli tesisler kurmak dusuncesindeyim... ne dusunuyorsunuz, bu ruya gercek olurmu sizce!? kolay gelsin.
Cevap ilkadmin tarafından 22.10.2012 Pazartesi tarihinde
Çetin Bey merhaba,
 
Erzurum için hem süt hem et hem küçükbaş hemde büyükbaş üretim tesisi kurulabildiği gibi işleme tesisleri de kurulabilir. Bu anlamda imar durumunuz var ise; IPARD programında yapı ruhsatınızın olması gerekiyor. İmar da da sıkıntınız çıkmaz ise doğru bir danışman firma ile hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu anlamda Lansy Danışmanlık doğru bir firmadır. Yapmış olduğu Ipard projelerinin hepsi geçmiştir. Uygulamaya geçilmiştir. Uygulamalardan bazılarıda devam etmektedir. Ancak program çok detaylı ve zor bir programdır. Türkiye'ye geldiğinizde sizi ofisimize davet etmek isteriz, burada sizlere bir sunum yaparız ve programın ayrıntılarını konuşuruz. 
Saygılarımla,
Ahu Fikircioğlu
15
nurhan kurtuluş uzun20.06.2012 Çarşamba 09:42
evet yerimiz var.24000 metrekare ama anayola cephe bir yer.burdur tefenni girişinde.anayola yakın olması bir sorun yaratır mı?imarı yüzde 10 biliyoruz.biz buraya 100 büyükbaşlık bir hayvan çiftliği kurmak istiyoruz.suyu elektriği yolu hazır yani şu an.anayol genişlemesi yapıldı.birde toplulaştırma geçti.2 yolu var biri anayol diğeri arayol olmak üzere.ahu hanım ben bu işi 2 senedir düşünüyorum.ancak hibeden yararlanırsak bizim için daha iyi olur.siz biraz bu tesis hakkında yani ne kadar para gider ziraattan nasıl bir kredi kullanırız ve ne kadar hibe alabiliriz?bunlar için bana yardımcı olursanız çok sevinirim.ahu hanım şimdiden çok teşekkür ederim.inşallah sizlerle bu tesisi inşa ederiz.kolay gelsin.
Cevap ilkadmin tarafından 21.06.2012 Perşembe tarihinde
Burdur'da 100 baş süt hayvancılığı yapabilirsiniz.Bunun için 1.000.000  Euro tutarında proje yazabiliriz. Bunun % 50 sini hibe olarak alabilirsiniz. Ziraat Bankasında 1 e 1.5 kat ipotek isterler. 250.000 TL ye kadar sıfır faizli, 3.000.000 TL ye kadar % 6 faiz oranından işlem görüyor. Ortalama 100 başlık bir tesis hayvanlar dahil 1.500.000 TL tutarında olmaktadır. Burdur'a proje çağrısı olur olmaz ben size haber veririm. Ancak ana yola cepheniz varya yol geçişi izniniz var mı? onu bir sordurun, eğer varsa sorun olmaz. Yoksa almanız lazım. Saygılarımla,
Ahu Fikircioğlu
16
hasan04.06.2012 Pazartesi 10:38
iyi günler ben küçük baş hayvacılıkla ugraşmak istiyorum ve bunun için nereye ve nasıl şartlarda neler gerekiyor devletin teşviklerinden yararlanmak istiyorum beni bilgilendirirseniz memlun olurum teşekkürler
Cevap ilkadmin tarafından 05.06.2012 Salı tarihinde
Öncelikle bir hayvancılık tesisi için yerinizin olması gerekmektedir. Yeriniz var ise imar izni olmalı ve yapacağınız tesisin kapasitesi ile uyumlu olmalıdır.   Başlangıç noktanız imar izni olan bir yerdir. Sonrasında devletimizin küçükbaş hayvancılık için vermiş olduğu hibe destekleri mevcuttur. Kırsal kalkınma programından faydalanabilir siniz. Bu program kapsamında şirketler 600.000 TL nin yarısını hibe olarak alabilmekteler. Şahıslarda 150.000 Tl nin yarısını hibe olarak almaktalar. İmar izni ile ilgili durumu öğrendikten sonra bizi arayınız, sırasıyla sizi yönlendirelim. 
 
Zir.Yük.Müh.Ahu FİKİRCİOĞLU
17
furkan bütün09.05.2012 Çarşamba 09:01
iyi günler;kayseriye ait hayvancılıkta hangi çalışmalar var ipard ın var deniliyor ama içerigini incelediğimde göremiyorum ilgilenirseniz sevinirim
Cevap ilkadmin tarafından 10.05.2012 Perşembe tarihinde
İyi çalışmalar,
 
Kayseri'de IPARD programı bulunmamaktadır. Küçük baş hayvancılık yapacaksanız eger Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programının ekonomik yatırımlar adlı programından faydalanabilirsiniz. Onda il sınırlaması yok. Ancak bu yıl tebliğ henüz yayınlanmadı. Bekliyoruz açıklanınca size dönüş yapalım. Sizde yatırım yeriniz ile ilgili imar durumunu araştırınız. Ayrıntılı bilgi için lütfen şirketimizle irtibata geçiniz. 
 
Zir.Yük.Müh.Ahu FİKİRCİOĞLU
18
nurhan kurtuluş uzun07.05.2012 Pazartesi 11:47
merhaba acaba burdur için hibe programı başladı mı?IPARD hibe programını başladı duydum ama net bir bilgi edinemedim.kolay gelsin teşekkür ederim şimdiden
Cevap ilkadmin tarafından 08.05.2012 Salı tarihinde
Merhaba,
 
Henüz başlamadı. Eğitim süreçlerinden sonra, İl Koordinatörlüğü kurulacak. AB denetiminden geçecekler sonra proje çağrısına çıkacaklar. en az 3-5 aylık bir süreçleri var. Biz size haber veririz. Sizde ayrıca TKDK'nın sitesinden takip edebilirsiniz. 
 
Zir.Yük.Müh.Ahu FİKİRCİOĞLU
19
Fuat Karaca02.04.2012 Pazartesi 10:48
İyi günler, Bu sene KKYDP programı açılmayacak mı? Bu sene açılmayacakmış gibi birşeyler duyduk ki nisan ayına geldik henüz açıklanmadı.lütfen bilgilendirirmisiniz.
Cevap selman tarafından 14.12.2015 Pazartesi tarihinde
İyi Çalışmalar,
 
Henüz açıklanan bir program yok.Bizler de bekliyoruz.Resmi gazetede yayınlanınca size haber veririz. 
20
hakan14.03.2012 Çarşamba 17:42
ıpard 5 basvurusu başlamış ben konyadan bunların hangisinden yararlanabilirim Süt Üreten Tarımsal Đşletmelere Yatırım Afyonkarahisar, Amasya, Balıkesir, Çorum, Erzurum, Isparta, Kahramanmaraş, Kars, Konya, Malatya, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Tokat, Yozgat Et Üreten Tarımsal Đşletmelere Yatırım Bütçe Kalemi-1 (Kırmızı et) Afyonkarahisar, Amasya, Çorum, Diyarbakır, Erzurum, Kahramanmaraş, Kars, Konya, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Tokat, Van, Yozgat Bütçe Kalemi-2 (Kanatlı eti) Afyonkarahisar, Çorum, Erzurum, Konya, Malatya Süt ve Süt Ürünlerinin Đşlenmesi ve Pazarlanması Bütçe Kalemi-1 (Süt işleme tesisleri) Afyonkarahisar, Amasya, Balıkesir, Çorum, Erzurum, Isparta, Kahramanmaraş, Kars, Konya, Malatya, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Bütçe Kalemi-2 Tokat, Yozgat (Süt toplayan üretici örgütleri) Et ve Et Ürünlerinin Đşlenmesi ve Pazarlanması Bütçe Kalemi-1 (Kırmızı et kesimhaneleri) Afyonkarahisar, Amasya, Çorum, Diyarbakır, Erzurum, Kahramanmaraş, Kars, Konya, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Tokat, Bütçe Kalemi-2 Van, Yozgat (Kırmızı et işleme tesisleri) Bütçe Kalemi-3 (Kanatlı eti kesimhaneleri) Afyonkarahisar, Çorum, Erzurum, Konya, Malatya Bütçe Kalemi-4 (Kanatlı eti işleme tesisleri) Meyve ve Sebzelerin Đşlenmesi ve Pazarlanması Amasya, Balıkesir, Çorum, Diyarbakır, Hatay, Isparta, Konya, Malatya, Samsun, Tokat Su Ürünlerinin Đşlenmesi ve Pazarlanması Hatay, Isparta, Kahramanmaraş, Konya, Malatya, Ordu, Samsun, Sivas, Trabzon, Van Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve Geliştirilmesi Amasya, Çorum, Diyarbakır, Erzurum, Hatay, Kahramanmaraş, Kars, Konya, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Tokat, Trabzon Yerel Ürünlerin ve Mikro Đşletmelerin Geliştirilmesi Amasya, Çorum, Diyarbakır, Erzurum, Hatay, Kahramanmaraş, Kars, Konya, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Tokat, Trabzon Kırsal Turizm Amasya, Çorum, Diyarbakır, Erzurum, Hatay, Kahramanmaraş, Kars, Konya, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Tokat, Trabzon Kültür Balıkçılığının Geliştirilmesi Afyonkarahisar, Amasya, Erzurum, Hatay, Isparta, Kahramanmaraş, Konya, Öncelik Ekseni 1 Tarımsal Đşletmelerin Yeniden Yapılandırılması ve Topluluk Standartlarına Ulaştırılmasına Yönelik Yatırımlar Süt Üreten Tarımsal Đşletmelere Yatırım 32.189.325 50-65 Et Üreten Tarımsal Đşletmelere Yatırım Bütçe Kalemi-1 (Kırmızı et) 25.618.631 Bütçe Kalemi-2 (Kanatlı eti) 1.965.360 Öncelik Ekseni 1 Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin Đşlenmesi ve Pazarlanmasının Yeniden Yapılandırılması ve Topluluk Standartlarına Ulaştırılmasına Yönelik Yatırımlar Süt ve Süt Ürünlerinin Đşlenmesi ve Pazarlanması Bütçe Kalemi-1 (Süt işleme tesisleri) 17.542.718 50 Bütçe Kalemi-2 (Süt toplayan üretici örgütleri) Et ve Et Ürünlerinin Đşlenmesi ve Pazarlanması Bütçe Kalemi-1 Kırmızı et kesimhaneleri) 14.657.395 Bütçe Kalemi-2 (Kırmızı et işleme tesisleri) 1.076.019 Bütçe Kalemi-3 (Kanatlı eti kesimhaneleri) 1.720.167 Bütçe Kalemi-4 (Kanatlı eti işleme tesisleri) 146.075 Meyve ve Sebzelerin Đşlenmesi ve Pazarlanması 10.712.166 Su Ürünlerinin Đşlenmesi ve Pazarlanması 6.700.003 Öncelik Ekseni 3 Kırsal Ekonomik Faaliyetlerin Çeşitlendirilmesi ve Geliştirilmesi Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve Geliştirilmesi 9.679.519 50 Yerel Ürünlerin ve Mikro Đşletmelerin Geliştirilmesi 15.451.102 Kırsal Turizm 20.982.617 Kültür Balıkçılığının Geliştirilmesi 6.296.247 TOPLAM 164.737.34 bili verirmisiniz saygılarımla
Cevap ilkadmin tarafından 15.03.2012 Perşembe tarihinde
İyi günler,
Konya her başlıkta olan bir il. O sebeple IPARD ın tüm başlıklarından faydalanabilirsiniz. Sizin yapmayı düşündüğünüz yatırım konusu nedir? Daha ayrıntılı bilgi verebilmemiz için bunu bizimle paylaşırsanız yönlendirmemiz kolay olur. Saygılarımızla,
 
Zir.Yük.Müh.Ahu FİKİRCİOĞLU
* Adı - Soyad :
* E-Posta :
Şehir :
* Telefon :
* Soru :
Güvenlik Sorusu :   9 + 1 kaçtır ?
* Güvenlik Sorusunun Cevabı :
   
* zorunlu alanlar

Lansy Mühendislik ve Danışmanlık © 2013

İLKNET